the Hope of Survivors the Hope of Survivors
Hizmet Hakkında    |    Bir Mağdur Musunuz?    |    Eş Için Destek    |    Gençler    |    Pastör Müsünüz?    |    Pastörün Eşi Için Destek    |    Kilise Topluluğunun Görüşü & Kilise    |    Bizimle Iletişime Geçin    |    Ana Sayfa

Hizmet Hakkında

HOPE OF SURVIVORS’IN AMACI NEDİR?Steve & Samantha Nelson teaching

Organizasyonun amacı, pastörlerin cinsel istismarına ve kötüdavranışlarına maruz kalan mağdurlara teşvik, destek, yönlendirme, seminer ve kaynaklar sağlamanın yanısıra; dünya çapında pastörler ve kiliselere eğitici ve bilgilendirme amaçlı metaryaller ve seminerler temin etmektir.

Organizasyonun hedefleri:
1. Ulusal medya (televizyon, radyo, vs), yazılı basın ve güncellenmiş interaktif internet sitesi kanalıyla, mağdurları, kilise görevlilerini, kiliseleri ve halkı, pastörlerin cinsel istismarı ve yetkiyi kötüye kullanma konuları hakkında eğitmek.

2. Mağdurların ve sevdiklerinin, haftasonu inzivaları, seminerleri ve birebir iletişim vasıtasıyla Tanrı’ya olan inançlarını ve dostlarına olan güvenlerini, yeniden inşa etmek.

3. Pastörlerin cinsel istismarından zarar görmüş olan kilise üyelerinin iyileşmelerini kolaylaştırmak; cinsel istismarı önleme yöntemlerinin yanı sıra, cinsel istismarın etkilerinden kurtulma yöntemlerini öğretmek.

4. Bütün mezheplerin kilise liderlerine pastörlerle ilgili eğitimsel/eğitici seminerler sunmak ve kendilerine verilen kutsal güven statüsünükirleten din görevlilerini, istismar ettikleri mağdurlarından af dilemeye ve danışmanlık almaya teşvik ederek, onlarla iş birliği yapmak.

BU HİZMET NE ZAMAN VE NASIL BAŞLAMIŞTIR?
Aralık 2002’de Steve ve Samantha, kendilerini pastörleriyle tacize/istismara varan bir durum içerisinde bulan kişilere bilgi sunmaları için Kutsal Ruh tarafından yönlendirildiklerini hissettiler. Henüz düşünce aşamasında olan bu amacı harekete geçirmek için, tecrübelerini yazıya dökmeye başlayıp, Nisan 2003’te The Hope of Survivors websitesini faaliyete geçirdiler. Bu hizmet, Mayıs 2004’de 501(c)(3) kar amacı gütmeyen bir organizasyon halini almıştır. Bilgi ve kaynaklar sunmanın yanısıra, tecrübelerini paylaşmak, yardım, destek yada başvuru talebinde bulunmak isteyen bireylerin organizasyonla irtibata geçmelerini internet sitemiz teşvik etmektedir. Mağdur kişiler için eğitici metaryaller geliştirilmekte ve dünya çapında yayınlanmaktadır. Buna ilaveten, birçok ülkede pastörler için rehberlik hizmeti sunulmaktadır.

KURUCULAR KİMDİR VE KİLİSE BU ORGANİZASYONU YÜRÜTMEKTE MİDİR?
The Hope of Survivors pastörlerin cinsel istismarına maruz kalmanın yıkımını ve ardından Tanrı’nın olağanüstüiyileştirici gücünütecrübe etmiş olan Steve ve Samantha Nelson tarafından ortaklaşa kurulmuştur. Steve bir pastördür ve The Hope of Survivors topluluğunun Yönetim Kurulu Başkanı olarak hizmet etmektedir. Kendisi International Board of Christian Counselors aracılığıyla Sertifikalı bir Kutsal Kitap Danışmanıdır (Board Certified Biblical Counselor—BCBC) ve American Association of Christian Counselors (AACC) üyesidir. Steve ayrıca pastörlerin cinsel istismarı konularında uluslararası bir konuşmacı ve Adventist Association of Family Life Professionals (AAFLP) üyesidir.

Samantha, The Hope of Survivors’un CEO ve asbaşkanı olarak hizmet etmekte ve pastörlerin cinsel istismarı konularında uluslararası anlamda konuşma yapmaktadır. Kişisel hizmetler ve kamu hizmetleri yöneticisi olarak görev yapmış olmakta ve Adventist Kamu Hizmetleri sosyal hizmet görevlisi olarak North American Division sertifikasını elinde tutmaktadır, Northern California Conference of Seventh-day Adventists’den 2004 Fark Yaratan Kadın Ödülünü (Woman of Distinction Award) almaya hak kazanmıştır ve ayrıca kendisi American Association of Christian Counselors (AACC) üyesidir. International Board of Christian Counselors aracılığıyla Sertifikalı bir Kutsal Kitap Danışmanı olup, (Board Certified Biblical Counselor—BCBC) Kutsal Kitap’a ait Danışmanlık bölümülisansına sahiptir. Therapon Institute vasıtasıyla Sertifikalı İnanç Terapisti olmaya hak kazanmış (CBT) ve istismar mağdurlarına yardımcı olmak için bir kitap yazmış olmasının yanısıra, eş destek grupları için bir eğitim kılavuzunu da kaleme almıştır. Samantha ayrıca Adventist Association of Family Life Professionals (AAFLP) üyesidir.

Yöneticiler Kurulu kilise liderleri, pastörler, lisanslı danışmanlar, doktorlar ve diğer profesyonellerden oluşmaktadır.

Bu hizmet, ne bir kilise yada mezhebe aittir ne de onlar tarafından işletilmekte yada finanse edilmektedir. Birçok mezheple işbirliği yaparak çalışan ve Seventh-day Adventist Kilisesinin yalnızca kendi üyelerine değil, aynı zamanda daha geniş bir Hristiyan topluluğuna destekleyici bir hizmet sunan bağımsız bir organizasyondur.

BU HİZMET NEDEN GEREKLİDİR?
Pastörlerin kötüdavranışlarına maruz kalan mağdurların saysısının çokluğu ve onlara yardımcı olmak için hali hazırda bulunan kaynakların azlığı nedeniyle The Hope of Survivers gereklidir. Genel anlamda, mağdurlar için yerel yada kurumsal kilise bünyesinde resmileşmiş kaynaklar bulunmamaktadır. Mahalli örgütlerde yer alan birkaç kişi, bu tür bir istismar hakkında açık ve net bir görüşe sahiptir. Bu hizmet kilise birliği ve kilise liderlerine, mağdurlarda dahil olmak üzere eğitim ve destek sağlamak için var olmaktadır.

YARDIM ETMEK İSTERMİSİNİZ?
Bağışınız, başka imkanlar yoluyla ulaşılamayabilecek olanlara gerçeği ulaştıracak, hizmeti büyütecektir. Ayrıca mağdurlar, pastörler ve kiliseler için düzenlediğimiz birçok konferansa sponsor olunmasına yardım edebilmektedir. Bağışlar The Hope of Survivors’ın hizmetinin devamını sağlamak için, en önemli parasal kaynaklardır. The Hope of Survivors hiçbir mezhebi kurumdan maddi yardım almadığı için, bağışlarınız son derecede önemlidir.

Bu tarz bir taciz tahmin edilemeyecek kadar çok kadını harap etmiş, Tanrı’ya olan inançlarını yitirmişlerdir. Bazıları ailesini ve arkadaşlarını kaybetmiş, büyük bir çoğunluğu ise kiliseye gitmeyi bırakmıştır Bir bölümüartık dua bile etmemektedir. Yitirilenler tahrip edici güçtedir. Ya bizler, onları yalnız mı bırakacağız? Hayır! Onlara yardım elini uzatmak için buradayız.

The Hope of Survivors…
YARALIYA elini uzatır…
SADIK OLANI çağırır…
UÇURUMLARI kapatır…

 

RAB gönlü kırıklara yakındır, Ruhu ezginleri kurtarır.--Mezmurlar 34:18

 
     Feragatname Copyright © 2010-2016. Her hakkı saklıdır.